Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Słowo na Uroczystość Bożego Narodzenia - O. Tomasz Bajda

Uroczystość Świętej Rodziny, Uroczystość, Święta Rodzina, święta, rodzina, Boże Narodzenie, ewangelia, Jezus Chrystus, Słowo Boże, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na Uroczystość Świętej Rodziny (27.12.2009)

Ostatnia aktualizacja: 25/12/2009; 09:45.

   


Kościół stawia Świętą Rodzinę jako wzór każdej rodzinie chrześcijańskiej. W nazaretańskim domu Bóg jest zawsze na pierwszym miejscu, wszystko jest Mu poddane; niczego się tutaj nie pragnie ani nic się nie czyni poza Jego wolą. Jezus jest centrum miłości, Maryja zaś i Józef zwracają się do Niego zapominając o sobie, całym swoim życiem włączają się w Jego posłannictwo jakie z woli Ojca dane jest Mu wypełnić.

Święta Rodzina

Kiedy życie rodziny chrześcijańskiej przesiąknięte jest wzajemną miłością i szacunkiem, cały jego bieg jest uporządkowany: posłuszeństwo Bogu i Jego prawu skłania dzieci do poszanowania rodziców, tych zaś do wzajemnej miłości i zrozumienia, życzliwości wobec dzieci, i wychowania ich w świetle nauki Kościoła. Niech nasze rodziny w dobie III-go tysiąclecia na wzór Świętej Rodziny z Nazaretu staną się na nowo "Bogiem silne", niech zapanuje w nich wzajemny szacunek i wspólna modlitwa, która jednoczy i wspomaga w pokonywaniu wszelkich kryzysów.

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 6525 razy
od 25 grudnia 2009 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.