Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Słowo na Niedzielę Chrztu Pana Jezusa - O. Tomasz Bajda

Niedziela, chrzest pański, chrzest Pana Jezusa, chrzest Jezusa, Słowo, na początku, ewangelia, Jezus Chrystus, Słowo Boże, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na Niedzielę Chrztu Pana Jezusa (10.01.2010)

Ostatnia aktualizacja: 08/01/2010; 07:45.

   


W scenie chrztu Pana Jezusa i w liturgii Słowa na niedzielę Chrztu Pańskiego znacząco podkreślone są dwa aspekty - wielkość i uniżoność Boga, a ze strony człowieka - świadomość swego wyniesienia przy równoczesnym poczuciu niegodności na spotkanie z Bogiem, Stwórcą człowieka.

Chrzest Pana Jezusa

Oto Tego, o którym prorok Izajasz mówi: "Oto Pan Bóg przychodzi z mocą i ramię Jego dzierży władzę" , Tego, któremu Jan, jeden z największych świętych, nie czuje się godzien rozwiązać rzemyka u sandałów, a setnik wprowadzić do swego domu - my ludzie przyjmujemy Go do swego serca w komunii św., jakże często w pośpiechu, bez zastanowienia, bez należytego poczucia "sacrum".

A, oto dziś stajemy się świadkami chrztu Jezusa w Jordanie. Bóg Ojciec i Duch Święty potwierdzają Jego tożsamość jako Syna Bożego i przedstawiają Go światu, aby świat przyjął Jego posłannictwo. Słusznie, więc dzisiejsza liturgia wzywa każdego z synów ludzkich do wychwalania Boga, za to, że objawił się nam tak szczodrobliwie: "Oddajcie Panu, Synowie Boży, oddajcie Panu chwałę Jego imienia, uwielbiajcie Pana ze świętą okazałością". (Psalm respons).

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 9170 razy
od 8 stycznia 2010 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.