Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Słowo na IV Niedzielę Zwykłą - O. Tomasz Bajda

IV Niedziela zwykła, miłość, hymn o miłości, Jezus naucza, ewangelia, Jezus Chrystus, Słowo Boże, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na IV Niedzielę Zwykłą (31.01.2010)

Ostatnia aktualizacja: 29/01/2010; 10:00.

   


Kościół w Liturgii Słowa na dzisiejszą niedzielę daje nam do przemyślenia hymn o miłości św. Pawła. Apostoł pragnie Koryntianom wskazać drogę do osiągnięcia doskonałości, mówiąc, że miłość jest ważniejsza od daru prorokowania, znajomości wszelkich tajemnic, posiadania wiedzy, wiary - nawet takiej co góry przenosi, ważniejsza od rozdania całego majątku na jałmużnę, czy wydania ciała na spalenie, jeśli to wszystko miało by być celem samym w sobie. Dopiero miłość nadaje działaniu człowieka blask i sens i tylko dzięki niej ma ono moc zasługiwania na wieczność.

Miłość

Jakże to inne myślenie od naszego, skoro tak często w swoim życiu stawiamy wyżej władzę, wiedzę, zdolności, czy czyny o których tak głośno lubimy rozprawiać. Zastanówmy się czy nasz obraz miłości pokrywa się z Pawłowym? Czy potrafimy być cierpliwi i pokorni, kochający drugiego człowieka, czy stać nas na zapomnienie o sobie, na okazywanie szczerej radości z tymi, którzy mają rację - wbrew naszej, czy potrafimy zapominać wyrządzone nam krzywdy, walczyć o sprawiedliwość? Czy stać nas na miłość czystą, niesponiewieraną?

Pamiętajmy, że na końcu czasów pozostanie tylko miłość, bo ona "wszystko przetrzyma i nigdy nie ustanie!" (1 Kor 12, 31-13, 13).

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 5198 razy
od 29 stycznia 2010 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.