Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Słowo na VI Niedzielę Zwykłą - O. Tomasz Bajda

VI Niedziela zwykła, kazanie na górze, Jezus naucza, błogosławieństwa, 8 błogosławieństw, osiem błogosławieństw, ewangelia, Jezus Chrystus, Słowo Boże, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na VI Niedzielę Zwykłą (14.02.2010)

Ostatnia aktualizacja: 12/02/2010; 07:30.

   


W Liturgii Słowa na VI Niedzielę okresu zwykłego, usłyszymy Jezusowe błogosławieństwa. Z zestawienia błogosławieństw i przekleństw podanego przez św. Łukasza wynika, że szczęście jest dostępne dla człowieka jedynie na trudnej drodze. Łatwa droga, na pierwszym etapie jakże kusząca, wiedzie niejednokrotnie do dramatu. Jezus powiedział to stanowczo i jasno: "Wchodźcie przez ciasną bramę! Bo szeroka jest brama i przestronna ta droga, która prowadzi do zguby, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą. Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują!" (Mt 7, 13)

Kazanie na górze

Przez swoje błogosławieństwa Jezus odwrócił ocenę wartości rzeczy; nie należy na nie patrzyć według cierpienia lub według bezpośredniej chwilowej radości jaką dają, lecz według radości przyszłej i wiecznej. Tylko ten, kto wierzy w Chrystusa, a żyjąc ufa Mu, może zrozumieć tę prostą i zasadniczą logikę: "Błogosławieni jesteście wy, ubodzy..., błogosławieni wy, którzy głodujecie..., błogosławieni wy, którzy teraz płaczecie..., błogosławieni będziecie, gdy ludzie was znienawidzą". (Łk 6, 20-22).

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 4925 razy
od 12 lutego 2010 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.