Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Słowo na I Niedzielę Wielkiego Postu - O. Tomasz Bajda

I Niedziela, Wielkiego Postu, Jezus na pustyni, kuszenie Jezusa, Jezus i Szatan, ewangelia, Jezus Chrystus, Słowo Boże, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na I Niedzielę Wielkiego Postu (21.02.2010)

Ostatnia aktualizacja: 19/02/2010; 07:06.

   


Pierwsza niedziela Wielkiego Postu ukazuje nam w Liturgii Słowa scenę kuszenia Jezusa na pustyni. Pokusy z pustyni pouczają chrześcijan, że tam gdzie pojawia się pycha, aspiracje do władzy, próżna chwała, tam kryje się zawsze podstęp szatański prowadzący do zguby. Tak było w biblijnym raju, gdy pierwsi Rodzice, poddani próbie zawierzenia i posłuszeństwa, dali się zwieść szatanowi, który przybrał postać węża. Pokusa jawi się zawsze jako dobro, nie jako zło. Na tym polega chytrość szatana!

Kuszenie Jezusa

Szatan osłabia w człowieku głos sumienia przypominający prawo Boże, łamie siłę woli, podsycając pragnienie przyjemności, bogactw lub własnej wygody. Chrystus dziś pokazuje nam jak sprzeciwić się złu, odrzuca każdą sugestię szatana, przeciwstawiając wartości wyższe, mówiąc: "nie samym chlebem żyje człowiek", "Napisane jest: Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz", "Nie będziesz wystawiał na próbę Pana Boga swego".

Kto opiera swe życie na wierze i Jezusie, nie powinien się lękać, albowiem "żaden kto wierzy w Niego, nie będzie zawstydzony".

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 5045 razy
od 19 lutego 2010 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.