Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Słowo na V Niedzielę Wielkiego Postu - O. Tomasz Bajda

V Niedziela, Wielkiego Postu, jawnogrzesznica, nie grzesz więcej, kamieniowanie, kamienowanie, grzesznica, ewangelia, Jezus Chrystus, Słowo Boże, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na V Niedzielę Wielkiego Postu (21.03.2010)

Ostatnia aktualizacja: 19/03/2010; 09:55.

   


"Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni"

Jezus pisze na piasku

Ewangeliczna scena spotkania Jezusa z Nazaretu z jawnogrzesznicą pochwyconą na cudzołóstwie ma nas nauczyć powściągliwości w pochopnym osądzaniu innych i większego samokrytycyzmu. Każdy człowiek jest grzesznikiem, dlatego nikt z nas nie ma prawa stawać się sędzią wobec drugich. Usprawiedliwić może nas jedynie Bóg w swoim nieograniczonym miłosierdziu. "Nikt cię nie potępił? ...I Ja ciebie nie potępiam. - Idź, a od tej chwili już nie grzesz!".

Boże Miłosierdzie nie jest w tej sytuacji zaprzeczeniem sprawiedliwości, przeciwnie, jest z nią głęboko złączone, skoro bezkarnie odeszli ci, którzy być może do tego grzechu ją przywiedli. Jezus w dzisiejszej Ewangelii nie tylko nie potępił grzesznej kobiety, lecz pomógł jej odzyskać swoją godność. Taką szansę ma również każdy człowiek, jeśli z wiarą, żalem w sercu i mocnym postanowieniem poprawy przystąpi do sakramentu pokuty. "...Idź, a od tej chwili już nie grzesz!".

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 5692 razy
od 19 marca 2010 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.