Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Słowo na II Niedzielę Wielkanocną - O. Tomasz Bajda

Wielkanoc, II Niedziela wielkanocna, miłosierdzie, niedziela miłosierdzia, Jesus, Chrystus, ewangelia, Jezus Chrystus, Słowo Boże, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na II Niedzielę Wielkanocną (11.04.2010)

Ostatnia aktualizacja: 10/04/2010; 21:08.

   


Aby dobrze zrozumieć w swoim życiu dar Bożego Miłosierdzia, trzeba chcieć stanąć w prawdzie wobec Boga i wobec siebie samego. Nie jest to łatwe, bo zbyt często mamy skłonność do usprawiedliwiania siebie i zrzucania odpowiedzialności na innych, na okoliczności, sytuacje, a tu trzeba nam dopuścić do głosu własne sumienie, tę zdolność, otrzymaną wraz z życiem, do właściwej oceny swych czynów.

Miłosierdzie Boże

Jakże często dobro utożsamiamy z przyjemnością, wygodą i samozadowoleniem. A nam trzeba wejść w siebie, by uświadomić sobie źródła swego grzechu i skonfrontować je z prawdziwym dobrem, które odrzuciliśmy. Wtedy dopiero może pojawić się prawdziwy żal za tym, co utraciliśmy, żal płynący z obawy przed Bożą sprawiedliwością, z miłości do Tego, który jedynie wie, co naprawdę jest dla nas dobre i który bezinteresownie pragnie naszego szczęścia i wciąż czeka na nasz powrót w ramiona miłosiernego Ojca.

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 4228 razy
od 9 kwietnia 2010 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.