Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Słowo na IV Niedzielę Wielkanocną - O. Tomasz Bajda

Wielkanoc, IV Niedziela wielkanocna, Dobry Pasterz, Jesus, Chrystus, ewangelia, Jezus Chrystus, Słowo Boże, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na IV Niedzielę Wielkanocną (25.04.2010)

Ostatnia aktualizacja: 23/04/2010; 09:19.

   


"Moje owce słuchają mego głosu, a Ja znam je. Idą one za Mną i Ja daję im życie wieczne..."

Dobry Pasterz

Iść za Jezusem, to przede wszystkim być posłusznym Jego nauce, życzeniom Jego woli wyrażonej poprzez różne wyznaczniki naszego dnia codziennego - przez modlitwę, pracę, różne sytuacje życiowe. Ze zgiełku codzienności trzeba nam się nauczyć wychwytywać wskazania Ewangelii jak żyć, by "nie zginąć na wieki", i nie dać się "wyrwać z ręki" Chrystusa i Jego Ojca.

Męka i śmierć Jezusa oczyściły ludzkość z popełnionego grzechu, przywracając każdemu łaskę uświęcającą, tzn. możność życia człowieka w zjednoczeniu z Bogiem. Każdy z wierzących jest indywidualnie obmyty "we krwi Baranka" wodą chrztu świętego, biorącego swą moc z Odkupienia. Czerpiąc zaś, z Eucharystii siły żywotne stajemy się coraz bardziej wrażliwi na głos Chrystusa i coraz to bardziej zdolni, by iść za Nim i mieć udział w złożonej nam obietnicy: "Nie zginą one na wieki i nikt nie wyrwie ich z mojej reki..."

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 4415 razy
od 23 kwietnia 2010 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.