Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Słowo na V Niedzielę Wielkanocną - O. Tomasz Bajda

Wielkanoc, V Niedziela wielkanocna, Jezus umywa nogi Apostołom, Nowy Testament, przykazanie nowe, Jesus, Chrystus, ewangelia, Jezus Chrystus, Słowo Boże, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na V Niedzielę Wielkanocną (02.05.2010)

Ostatnia aktualizacja: 30/04/2010; 08:17.

   


"Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem"

Jezus umywa nogi Apostołom

Takie wskazanie, które stało się najwyższym prawem Nowego Testamentu, dał Pan Jezus swym uczniom w czasie sprawowanej Ostatniej Wieczerzy, w dzień przed swoją męką, ma więc ono charakter testamentu. Postarajmy się więc wejść w głąb pozostawionego nam przykazania i chciejmy je przetłumaczyć na język naszych codziennych zachowań i prozaicznych czynności. Mamy się wzajemnie miłować, i to nie miłością byle jaką, podszytą wyrachowaniem i interesownością, ale taką jaką "On nas umiłował".

Trzeba nam wczytać się w Ewangelię, by dobrze poznać i naśladować Jego miłość, a przede wszystkim trzeba nam uczyć się miłości wychodzącej naprzeciw potrzebom i doznaniom innych; miłości nie cofającej się przed ofiarą. Niech promieniuje z nas miłość wzajemna, stająca się pomocą w udźwignięciu życia kiedy jest nam ciężko, a bogatsza w radość, gdy wszystko układa się nam w jak najlepszym porządku.

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 5686 razy
od 30 kwietnia 2010 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.