Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Słowo na VI Niedzielę Wielkanocną - O. Tomasz Bajda

Wielkanoc, VI Niedziela wielkanocna, liturgia słowa, bóg człowiek, Jesus, Chrystus, ewangelia, Jezus Chrystus, Słowo Boże, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na VI Niedzielę Wielkanocną (09.05.2010)

Ostatnia aktualizacja: 07/05/2010; 07:56.

   


"Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go, i przyjdziemy do niego, i będziemy u niego przebywać".

Bóg Cię kocha!

Najczęściej, ilekroć zwracamy się do Boga i myślimy o Nim, wychodzimy od siebie - zastanawiając się nad własnym do Niego stosunkiem, własnymi potrzebami i przeżyciami religijnymi. Szukamy u Boga pomocy, widzimy własną grzeszność i niewystarczalność, przepraszamy Go, wstydzimy się swej niedoskonałości, lub też zachwycamy się, że jesteśmy tacy dobrzy, analizujemy, czy nasza modlitwa jest wystarczająca, czy daje nam satysfakcję, czy jesteśmy zadowoleni lub niezadowoleni, że tyle czasu na nią poświęcamy. Tak bardzo jesteśmy skupieni na sobie, że Bóg jakoś wymyka się naszej uwadze.

Niezbyt często przychodzi nam do głowy, że Bóg chce być przez nas kochany, o czym przypomina nam dzisiejsza Liturgia Słowa. I to nie tylko dlatego, że Mu się to należy, bo jest naszym Panem, Stwórcą i Zbawicielem, ale po prostu On pragnie naszej ludzkiej szczerej i prawdziwej miłości. Chrystus, będąc Bogiem i Człowiekiem wyraził to bardzo po ludzku: "Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę...", "gdybyście Mnie miłowali, rozradowalibyście się, że idę do Ojca..." - to znaczy, gdyby stać was było na miłość prawdziwą, bezinteresowną, cieszylibyście się tym, co Mnie sprawia radość.

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 5083 razy
od 7 maja 2010 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.