Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Słowo na Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego - O. Tomasz Bajda

Wielkanoc, Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego, liturgia słowa, wniebowstąpienie, wniebowstąpienie pańskie, Jesus, Chrystus, ewangelia, Jezus Chrystus, Słowo Boże, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego (16.05.2010)

Ostatnia aktualizacja: 14/05/2010; 11:41.

   


W liście św. Pawła do Efezjan, czytamy, że Bóg, Ojciec chwały, posadził Chrystusa "po swojej prawicy, na wyżynach niebieskich, ponad wszelką Zwierzchnością i Władzą, i Mocą, i Panowaniem, i ponad wszelkim imieniem... I wszystko poddał pod Jego stopy, a Jego samego ustanowił nade wszystko Głową dla Kościoła, który jest Jego Ciałem, Pełnią Tego, który napełnia wszystko wszelkimi sposobami".

Do nieba

Jakże wspaniały hymn wkłada Apostoł Paweł dziś w nasze usta, hymn uwielbienia dla Boga Ojca i Jego Syna, a naszego Pana Jezusa Chrystusa. Hymn odsłaniający przed oczyma naszej wiary tajemnicą Chrystusowego królowania nad światem i nad człowiekiem, zarówno w wymiarze życia ziemskiego, jak i wiecznego. Chwała Chrystusa wywyższonego ponad wszelkie stworzenie jest więc, zapowiedzią tego, co Bóg uczyni dla chrześcijan złączonych z Chrystusem przez wiarę. Jezus wstępując do nieba zostawia nam obietnicę: "Idę przecież przygotować wam miejsce. A, gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli, tam gdzie ja jestem"(J 14, 2-3).

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 4491 razy
od 14 maja 2010 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.