Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Słowo na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego - O. Tomasz Bajda

Wielkanoc, Niedziela, Zesłanie Ducha Świętego, liturgia słowa, Apostołowie, Jesus, Chrystus, ewangelia, Jezus Chrystus, Słowo Boże, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego (23.05.2010)

Ostatnia aktualizacja: 21/05/2010; 07:00.

   


W dzień Pięćdziesiątnicy, Tajemnica Paschalna osiąga swój szczyt. Boski Pocieszyciel, Duch Święty jest węzłem jedności między wierzącymi i czyni z nich jedno Mistyczne Ciało Chrystusa czyli Kościół. Wiemy, że dla Apostołów dzień Zesłania Ducha Świętego był dniem otrząśnięcia się ze smutku po rozstaniu z Chrystusem, i umocnienia przed rozpoczęciem misji apostolskiej i spodziewanymi prześladowaniami. Zostali napełnieni radością, gdyż w nowym świetle ujrzeli wszystkie wydarzenia i pouczenia minionych trzech lat, które spędzili u boku Jezusa i dopiero teraz w pełni dane im było zrozumieć sens Jego Męki i Zmartwychwstania.

Zesłanie Ducha Świętego

Dzisiaj nadal Duch Święty stale poucza o sensie codziennych doświadczeń lub trudów podejmowanych dla Boga i bliźnich. Daje też moc, by je dźwigać. Stale przywraca pokój, gdy poddajemy się Jego światłu i próbujemy spojrzeć na wszystkie nasze sprawy w szerokim kontekście zbawienia; stale ukazuje nam związki między codziennością i wiecznością, między tym co ludzkie i co boskie.

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 6440 razy
od 21 maja 2010 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.