Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Słowo na Niedzielę Zesłania Trójcy Świętej - O. Tomasz Bajda

Wielkanoc, Niedziela, Trójca Święta, liturgia słowa, Ewangelia, Jesus, Chrystus, ewangelia, Jezus Chrystus, Słowo Boże, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na Niedzielę Trójcy Świętej (30.05.2010)

Ostatnia aktualizacja: 28/05/2010; 13:23.

   


Kościół w niedzielę Trójcy Świętej, chce zwrócić naszą uwagę na to, że Bóg jest Jeden, choć Trójosobowy; że w każdym przejawie Jego działania wobec człowieka i świata obecna jest cała Trójca Przenajświętsza, objawiająca swą moc i miłość. Ewangelia św. Jana przytacza dziś fragment mowy pożegnalnej Pana Jezusa, w której obiecuje On, że Duch Święty doprowadzi uczniów do całej prawdy, bo "nie będzie mówił od siebie", ale przekaże to, czym żyje Ojciec i Syn. "On mnie otoczy chwałą - mówi Chrystus - ponieważ z mojego weźmie i wam objawi", a "wszystko, co ma Ojciec, jest moje".

Trójca Święta

Przedziwne to sprawy, że człowiek gubi się, gdy próbuje zrozumieć i pojąć rozumem Trójcę Świętą, bo nie rozumem, lecz sercem i wolą powinniśmy przylgnąć do tych słów Chrystusowych i uwierzyć, że jesteśmy w mocy Bożej, w mocy Ducha Świętego, który jest jedno z Ojcem i Synem. W ten sposób Jezus stwierdza jedność natury i różnicę trzech Osób Boskich. Ojciec nie jest większy niż Syn, ani Syn większy niż Duch Święty, istnieje w nich doskonała wspólnota życia, prawdy i miłości.

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 12840 razy
od 28 maja 2010 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.