Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Słowo na X Niedzielę Zwykłą - O. Tomasz Bajda

X Niedziela Zwykła, liturgia słowa, Ewangelia, Jesus, Chrystus, ewangelia, Jezus Chrystus, Słowo Boże, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na X Niedzielę Zwykłą (06.06.2010)

Ostatnia aktualizacja: 04/06/2010; 22:59.

   


"Młodzieńcze, tobie mówię wstań!" (Łk 7, 14).

Juan de Flandes - Die Auferweckung des Lazarus; źródło: wikipedia.org

Te słowa wypowiedziane do jedynego syna pewnej wdowy z Naim, oznaczają w pierwszym rzędzie przywrócenia życie temu, który był umarły. Ale, te same słowa możemy odnieść niejednokrotnie do każdego z nas, ile razy znajdujemy się w sytuacji grzechu lub zwątpienia, gdy upadamy pod ciężarem cierpień czy doświadczanych trudności, gdy przestajemy wierzyć we własne siły i w ludzką pomoc, gdy zaczyna nas ogarniać obojętność, czy lenistwo zaczyna brać górę nad powinnościami.

Młodzieńcze tobie mówię wstań! Nie ma bowiem sytuacji beznadziejnych, jeśli tylko zawierzymy się Bogu. To Chrystus wyciąga dziś rękę do każdego z nas - jak do młodzieńca leżącego na marach. On widzi nas gdy płaczemy i cierpimy, gdy jest nam ciężko, lub zbaczamy z drogi. On niepokoi nas głosem sumienia i budzi w nas nadzieję, On zapewnia, że kto w Niego wierzy, choćby i umarł żyć będzie. Nie lekceważmy Jezusowego głosu! Ilekroć usłyszymy wewnętrzne wezwanie: "Wstań", potraktujmy je jako wezwanie do zmagania się z losem, własną bylejakością, by zmieniać zło w dobro i w ten sposób włączyć się w budowanie Bożego Królestwa na ziemi.

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 3799 razy
od 4 czerwca 2010 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.