Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Słowo na XII Niedzielę Zwykłą - O. Tomasz Bajda

XII Niedziela Zwykła, Krzyż, liturgia słowa, Ewangelia, Jesus, Chrystus, ewangelia, Jezus Chrystus, Słowo Boże, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na XII Niedzielę Zwykłą (20.06.2010)

Ostatnia aktualizacja: 18/06/2010; 07:15.

   


"Jeśli kto chce iść za Mną (...) niech co dnia bierze krzyż swój i niech Mnie naśladuje! (...) kto straci swe życie z mego powodu, ten je zachowa".

Krzyż

Jezus stawia dziś przed nami problem cierpienia, przy czym wskazuje na to, że krzyż był Jego udziałem i dlatego stał się znakiem naszej woli podporządkowania się Bogu i pójścia Jego śladem. Podobnie dzieje się w naszym codziennym życiu, gdy "podejmujemy krzyż swój na każdy dzień", by usłużyć w miłości żonie czy mężowi, wychować dobrze własne dzieci, sprawić komuś przyjemność, gdy przełamujemy lenistwo czy zmęczenie, by solidnie wykonać jakąś pracę. Nie znaczy to wcale, że gdy czegoś bardziej chcemy, to przestajemy odczuwać trud pracy, że mniej bolą ręce czy głowa, że mniej cierpimy.

Liczy się wtedy tylko to, że pragniemy zrobić wszystko, na co nas stać, bo kochamy, bo mamy nadzieję, że nasz trud jest potrzebny i, że kiedyś zaowocuje. Wiedział o tym wszystkim Chrystus, gdy mówił do swoich uczniów: "Jeśli kto chce iść za Mną, niech się zaprze samego siebie i niech co dnia bierze krzyż swój i niech Mnie naśladuje. Bo kto straci swe życie z mego powodu, ten je zachowa". Miłość Boga do człowieka, ma taką moc, że pozwala przezwyciężyć lęk i ból. Taka jest przetwarzająca siła miłości, która kieruje naszymi wyborami, gdy świadomie bierzemy krzyż swój na każdy dzień, by służyć Bogu i ludziom.

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 13036 razy
od 18 czerwca 2010 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.