Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Słowo na XIV Niedzielę Zwykłą - O. Tomasz Bajda. "Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, by wyprawił robotników na swoje żniwo".

XIV Niedziela Zwykła, żniwa, liturgia słowa, Ewangelia, Jesus, Chrystus, ewangelia, Jezus Chrystus, Słowo Boże, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na XIV Niedzielę Zwykłą (04.07.2010)

Ostatnia aktualizacja: 02/07/2010; 08:31.

   


"Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, by wyprawił robotników na swoje żniwo".

Żniwa

Wydawać by się mogło, że przytoczone słowa Jezusa, dotyczą tylko tych, którzy zostali wybrani do specjalnej służby Bożej. Odnoszą się one jednak do wszystkich chrześcijan, skoro zostały skierowane do dużej grupy uczniów, których Chrystus wysłał "po dwóch przed sobą do każdego miasta i miejscowości, dokąd sam przyjść zamierzał", polecając im, by głosili, iż "przybliżyło się królestwo Boże". Wszyscy uczniowie Chrystusa powinni czuć się powołani do tej roli, wszak na zakończenie każdej Maszy św. słyszymy słowa: "Idźcie, jesteście posłani!". Posłani do swych domów, zakładów pracy by być świadkami Chrystusa i jego Ewangelii, będącej Dobrą Nowiną o Królestwie.

Królestwo Boże, realizowane już tu na ziemi, to także budowanie zgody na co dzień w najbliższym otoczeniu, to otwarcie się na potrzeby innych i okazywanie sobie wzajemnej życzliwości. Jeśli tak pojmujemy Królestwo Boże i symbolikę żniw, o których mówi Jezus, to znając rzeczywistość, rozumiemy, jak wiele jest jeszcze do zrobienia i jak bardzo trzeba prosić Pana żniwa, by posłał do tej pracy wielu robotników. Może i my sami poczujemy się posłani, bardziej odpowiedzialni za przekształcanie w duchu Ewangelii naszej codzienności i włączymy się samorzutnie do budowania Królestwa Bożego już tu na ziemi, w takich wymiarach, na jakie nas stać.

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 4368 razy
od 4 lipca 2010 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.