Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Słowo na XVIII Niedzielę Zwykłą - O. Tomasz Bajda. "Uważajcie i strzeżcie się wszelkiej chciwości, bo nawet gdy ktoś opływa we wszystko, życie jego nie jest zależne od jego mienia"
Mądrość, umiejętności, praca, wszelkie przyjemności i bogactwa tego życia z natury są dobre i przeznaczone dla człowieka od początku stworzenia, tracą one jednak swoją wartość, gdy są źle użyte, lub stają się...

XVIII Niedziela Zwykła, chciwość, mądrość, umiejętności, praca, wszelkie przyjemności, bogactwa, liturgia słowa, Ewangelia, Jesus, Chrystus, ewangelia, Jezus Chrystus, Słowo Boże, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na XVIII Niedzielę Zwykłą (01.08.2010)

Ostatnia aktualizacja: 30/07/2010; 07:26.

   


"Uważajcie i strzeżcie się wszelkiej chciwości, bo nawet gdy ktoś opływa we wszystko, życie jego nie jest zależne od jego mienia"

Chciwość, zaślepienie pieniądzem

Mądrość, umiejętności, praca, wszelkie przyjemności i bogactwa tego życia z natury są dobre i przeznaczone dla człowieka od początku stworzenia, tracą one jednak swoją wartość, gdy są źle użyte, lub stają się celem samym w sobie, oderwanym od celów nadrzędnych, jakimi są szczęście wieczne, życie w przyjaźni z Bogiem, solidarność ludzka. "Cóż bowiem za korzyść odniesie człowiek, choćby cały świat zyskał, a na swej duszy szkodę poniósł?" (Mt 16, 26).

Pan Jezus przestrzega nas dzisiaj przed chciwością i zbytnią koncentracją uwagi na dobrach doczesnych. Zauważmy, że Chrystus nie występuje przeciwko dobru materialnemu, ale przeciw zachłanności, egoizmowi i konsumpcyjnej koncepcji życia, kieruje ludzką myśl ku istotnemu celowi życia ziemskiego, ku radości życia wiecznego po drugiej stronie życia. To co, zdobywamy tutaj , czym się posługujemy, ma stać się człowiekowi pomocą, a nie przeszkodą w zmierzaniu ku życiu wiecznemu. Pamiętajmy, więc by szczytem marzeń naszego ziemskiego życia nie stało się bogactwo materialne, ale nieprzemijające szczęście w niebie.

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 4799 razy
od 30 lipca 2010 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.