Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Słowo na XXI Niedzielę Zwykłą - O. Tomasz Bajda.

XXI Niedziela Zwykła, sakrament chrztu świętego, chrzest, liturgia słowa, Ewangelia, Jesus, Chrystus, ewangelia, Jezus Chrystus, Słowo Boże, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na XXI Niedzielę Zwykłą (22.08.2010)

Ostatnia aktualizacja: 19/05/2016; 14:15.

   


Oto na czyjeś pytanie, czy tylko nieliczni będą zbawieni, Pan Jezus poucza w Słowie Bożym przeznaczonym na dzisiejszą niedzielę: "Usiłujcie wejść przez ciasne drzwi; gdyż wielu... będzie chciało wejść, a nie będą mogli", mimo że powoływać się będą na znajomość z Panem domu: "Przecież jadaliśmy i piliśmy z Tobą, i na ulicach naszych nauczałeś".

Drzwi

Nie wystarczy, więc tylko otrzeć się o naukę Ewangelii, otrzymać sakrament chrztu świętego, nazywać się katolikiem wierzącym, ale nie praktykującym, trzeba jeszcze, a może przede wszystkim, żyć według wskazań jakie daje nam Chrystus i Ewangelia, aby kiedyś On przyznał się do znajomości z nami. Wiara nie jest tylko biernym przyjęciem do wiadomości pewnych prawd objawionych, ale aktywnym wyciągnięciem z nich życiowych konsekwencji. Do królestwa niebieskiego wchodzi się przez "ciasne drzwi" wierności przykazaniom i nauce Ewangelii, wierności nie tylko wtedy, gdy jest to łatwe i proste, ale również wtedy, gdy wymaga to od nas wysiłku, często zmagania się z własną słabością, lub naciskiem otoczenia.

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 3481 razy
od 20 sierpnia 2010 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.