Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Słowo na XXIV Niedzielę Zwykłą - O. Tomasz Bajda.

XXIV Niedziela Zwykła, miłosierdzie boże, liturgia słowa, Ewangelia, Jesus, Chrystus, ewangelia, Jezus Chrystus, Słowo Boże, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na XXIV Niedzielę Zwykłą (12.09.2010)

Ostatnia aktualizacja: 10/09/2010; 09:25.

   


Dzisiejsza niedziela przynosi z sobą w liturgii słowa przepiękne teksty mówiące o Bożym miłosierdziu, o Bożym oczekiwaniu na każdego grzesznika, o radości z powrotu synów marnotrawnych, o ciągłej gotowości do przebaczania.

Ołtarz w Łagiewnikach

Jak niezgłębione jest Boże miłosierdzie! We wszystkich trzech tekstach słyszymy o grzechach, można powiedzieć, najcięższego kalibru: bałwochwalstwie, oszczerstwach, prześladowaniach za wiarę, bluźnierstwach, trwonieniu pieniędzy na hulankach, zdradach, lekceważeniu przykazania miłości - czegóż chcieć więcej?! A przecież nie ma takiego przewinienia, którego by Bóg nie chciał wybaczyć, jeśli tylko dostrzeże cień skruchy.

Myślę, że nigdy nie będziemy wstanie docenić ogromu Bożego miłosierdzia ciągle nam okazywanego, tak jak nie jesteśmy wstanie docenić faktu, że to Chrystus swym życiem i śmiercią, całym swym nauczaniem i współczuciem dla chorych, opuszczonych i zabłąkanych głosił nam Ewangelię - Dobrą Nowinę o miłosiernej miłości Boga Ojca, Syna i Ducha Świętego. Pragnął, byśmy i my w swym życiu naśladowali Boże miłosierdzie w kontaktach z innymi ludźmi: "...jako i my odpuszczamy naszym winowajcom...", "miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie..." (Mt 5, 44-45).

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 5446 razy
od 10 września 2010 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.