Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Słowo na XXIX Niedzielę Zwykłą - O. Tomasz Bajda. "Powiedział im przypowieść o tym, że zawsze powinni się modlić i nie ustawać... Bóg, czyż nie weźmie w obronę swoich wybranych, którzy dniem i nocą wołają do Niego...?" Wytrwale się modlić - to znaczy modlić się zawsze, nie tylko wówczas, gdy "mam do Boga interes", gdy znajduję się w jakiejś trudnej sytuacji...

XXIX Niedziela Zwykła, modlitwa, wytrwała modlitwa, modlić się, liturgia słowa, Ewangelia, Jesus, Chrystus, ewangelia, Jezus Chrystus, Słowo Boże, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na XXIX Niedzielę Zwykłą (17.10.2010)

Ostatnia aktualizacja: 15/10/2010; 07:11.

   


"Powiedział im przypowieść o tym, że zawsze powinni się modlić i nie ustawać... Bóg, czyż nie weźmie w obronę swoich wybranych, którzy dniem i nocą wołają do Niego...?"

Modlitwa

Wytrwale się modlić - to znaczy modlić się zawsze, nie tylko wówczas, gdy "mam do Boga interes", gdy znajduję się w jakiejś trudnej sytuacji, z którą sam sobie nie mogę poradzić, ale to również, a może przede wszystkim, wielbienie Stwórcy za to, że jest, i dziękczynienie za wszystko, czym mnie w życiu obdarzył. Modlitwa to również, przepraszanie, gdy czuję się wobec Boga winien, to wreszcie dążenie, by Bóg był obecny we wszystkich chwilach i sprawach mego życia.

Bo modlitwą w szerszym tego słowa znaczeniu może być wszystko - praca, wypoczynek, akt miłości wobec drugiego człowieka.

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 3907 razy
od 15 października 2010 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.