Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Słowo na Niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata - O. Tomasz Bajda. Zawsze ostatnia niedziela roku kościelnego poświęcona jest tajemnicy Chrystusa - Króla Wszechświata. Chrystus bowiem ma pełne prawo do panowania w naszych sercach i umysłach, do poświęcenia Mu wszystkich naszych prac, pragnień i dążeń.

Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata, Chrystus Król, niedziela, liturgia słowa, Ewangelia, Jesus, Chrystus, ewangelia, Jezus Chrystus, Słowo Boże, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na Niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata (21.11.2010)

Ostatnia aktualizacja: 26/11/2010; 10:48.

   


Zawsze ostatnia niedziela roku kościelnego poświęcona jest tajemnicy Chrystusa - Króla Wszechświata. Chrystus bowiem ma pełne prawo do panowania w naszych sercach i umysłach, do poświęcenia Mu wszystkich naszych prac, pragnień i dążeń.

Pomnik Chrystusa Króla, autor: Kizior - panoramio.com

Kim jest dla mnie Chrystus, dla każdego z nas indywidualnie? Czy uwierzyliśmy Jego słowom: "Ja jestem drogą i prawdą i życiem" (J 14,6), "Królestwo moje nie jest z tego świata. (...) Tak, jestem królem. Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie" (J 18,36 - 37). Takie właśnie są podstawy Królewskiej godności Jezusa Chrystusa, że Bóg - Człowiek jest obrazem Niewidzialnego i Pierworodnym każdego stworzenia, że poprzez Wcielenie wyniósł ludzką naturę do niebywałej godności braterstwa z sobą, wreszcie, że przez krew swego krzyża przyniósł nam zbawienie, i tym aktem zdobył sobie prawo do królowania i panowania w ludzkich sercach.

Wszyscy zostaliśmy powołani do udziału w Jego Królestwie miłości, sprawiedliwości i pokoju. A, to powołanie mamy rozwijać w sobie i naszych bliźnich już za życia ziemskiego, aby posiąść obiecane nam królestwo w niebie wraz z Chrystusem, Maryją Jego Matką i świętymi.

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 5349 razy
od 19 listopada 2010 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.