Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Słowo na II Niedzielę Adwentu - O. Tomasz Bajda. Liturgia Słowa na II niedzielę adwentowego oczekiwania wzywa nas, abyśmy należycie przygotowali się na przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia. Trzeba nam całym sobą odpowiedzieć na słowa św. Jana Chrzciciela: Przygotujcie drogę na przyjście Pana.

II niedziela adwentu, jan chrzciciel, niedziela, liturgia słowa, Ewangelia, Jesus, Chrystus, Jezus Chrystus, Słowo Boże, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na II Niedzielę Adwentu (05.12.2010)

Ostatnia aktualizacja: 03/12/2010; 08:17.

   


Liturgia Słowa na II niedzielę adwentowego oczekiwania wzywa nas, abyśmy należycie przygotowali się na przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia. Trzeba nam całym sobą odpowiedzieć na słowa św. Jana Chrzciciela: Przygotujcie drogę na przyjście Pana. Wyprostujcie to, co skrzywdziliście przez swoją pychę i zachłanność: "Nawracajcie się, bo bliskie jest królestwo niebieskie" (Mt 3, 2).

Jan Chrzciciel

A zatem nawracajmy się: wróćmy do naszej pierwotnej gorliwości, więcej się módlmy, szczerze kochajmy bliźnich, odrzućmy wszelkie nienawiści i gniewy, bądźmy dla siebie ludzcy. Starajmy się o atmosferę szczerości, prostoty i chrześcijańskiej miłości. Żyjmy adwentem, a nie szałem zakupów i marketowych promocji, myśląc o tym, że czas jest krótki, a przyjście Chrystusa bliskie. Bóg wie, że człowiekowi potrzebny jest wewnętrzny pokój serca, który może otrzymać tylko od Niego, dlatego wysłał Jana, aby nawoływać nas do pokuty, do sakramentu pokuty, bo tam człowiek może odzyskać spokój sumienia i pozbyć się ciężaru winy przed Bogiem li ludźmi.

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 4380 razy
od 3 grudnia 2010 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.