Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

"Czy ty jesteś tym, który ma przyjść, czy też innego mamy oczekiwać" (Mt 11, 3). Zadając to pytanie św. Jan Chrzciciel nie wątpił w realną i rzeczywistą obecność Chrystusa. Przy wielu okazjach, stając się dla nas wzorem w czasie adwentowego oczekiwania, wydawał o Chrystusie wspaniałe świadectwo.

III niedziela adwentu, chrzest Jezusa, jan chrzciciel, niedziela, liturgia słowa, Ewangelia, Jesus, Chrystus, Jezus Chrystus, Słowo Boże, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na III Niedzielę Adwentu (12.12.2010)

Ostatnia aktualizacja: 10/12/2010; 07:28.

   


"Czy ty jesteś tym, który ma przyjść, czy też innego mamy oczekiwać" (Mt 11, 3).

Polska, Mielno, kościół pw. Przemienienia Pańskiego, witraż - Chrzest Chrystusa w Jordanie, autor: Tineau, źródło: wikimedia.org

Zadając to pytanie św. Jan Chrzciciel nie wątpił w realną i rzeczywistą obecność Chrystusa. Przy wielu okazjach, stając się dla nas wzorem w czasie adwentowego oczekiwania, wydawał o Chrystusie wspaniałe świadectwo. Zobaczywszy przychodzącego do niego Jezusa oświadczy wobec całego ludu: "Oto Baranek Boży, który gładzi grzechy świata"(J 1, 29). Był mocno przekonany, że Jezus Syn Boży jest: "Drogą, Prawdą i Życiem"(J 14, 6). A kiedy innym razem powstał spór między jego uczniami i Żydami na temat jego wielkości, Jan z całą pokorą wyznał: "Nie jestem Mesjaszem, ale zostałem przed Nim posłany... potrzeba, aby On wzrastał, a ja się umniejszał"(J 3, 28-30).

Zdaniem Jana Chrzciciela, Jezus z Nazaretu to Zbawca ludzkości, jedyna nadzieja pogrążonego w ciemnościach grzechu świata. On zaś, Jan to tylko głos wołający na pustyni, to tylko ten, który wątpiącym i szukającym Boga ukazywał drogę prowadzącą do Niego. Niech, więc każdy z nas stanie się dziś współczesnym Janem Chrzcicielem, który będzie wskazywał bliźnim drogę prowadzącą na spotkanie z przychodzącym Panem.

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 3619 razy
od 10 grudnia 2010 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.