Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Dziś doświadczamy tego, że w Słowie odwieczna miłość Boga przyjęła ludzką postać i przemówiła do nas najbardziej zrozumiałym językiem, językiem miłości. Dziś stajemy się świadkami spełniania danej nam obietnicy. Rodzący się Bóg przynosi zbolałej przez grzech ludzkości dwa wielkie dary.

Boże Narodzenie, miłość Boga, niedziela, liturgia słowa, Ewangelia, Jesus, Chrystus, Jezus Chrystus, Słowo Boże, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na Uroczystość Bożego Narodzenia (25.12.2010)

Ostatnia aktualizacja: 23/12/2010; 13:54.

   


"Chwała na wysokości Bogu, a na ziemi pokój ludziom dobrej woli" (Łk 2, 14).

Boże Narodzenie

Dziś doświadczamy tego, że w Słowie odwieczna miłość Boga przyjęła ludzką postać i przemówiła do nas najbardziej zrozumiałym językiem, językiem miłości. Dziś stajemy się świadkami spełniania danej nam obietnicy. Rodzący się Bóg przynosi zbolałej przez grzech ludzkości dwa wielkie dary: życie i światłość. Życie, które utraciliśmy przez grzech, i światłość, którą zgasił duch ciemności.

Wejście Boga w życie człowieka jest obudzeniem ze snu, jest zwróceniem uwagi na to, że być człowiekiem to znaczy żyć, to nosić w sobie pierwiastek życia, które tylko wtedy ma sens, gdy jest zjednoczone z żyjącym Chrystusem. Dziś Bóg przychodzi na spotkanie z tobą. Nieznany, Niedostępny staje się Bogiem- Człowiekiem, aby umocnić w nas to, co słabe, aby rozpalić w nas to, co letnie, aby uleczyć w nas to, co chore i niedoskonałe, aby opromienić nasze życie, rodziny, parafie i ojczyznę swoją miłością.

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 14937 razy
od 23 grudnia 2010 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.