Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

W sposób szczególny nasz wzrok kierujemy dziś na Świętą Rodzinę z Nazaretu: Jezusa, Maryję i Józefa, aby czerpać wzorce jak powinno wyglądać życie chrześcijańskiej rodziny. Rodzina ta, była tak prosta i pokorna, że w zewnętrzny sposób nie różniła się niczym od innych izraelskich rodzin.

Święta Rodzina, Boże Narodzenie, miłość Boga, niedziela, liturgia słowa, Ewangelia, Jesus, Chrystus, Jezus Chrystus, Słowo Boże, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na Niedzielę Świętej Rodziny (26.12.2010)

Ostatnia aktualizacja: 25/12/2010; 15:52.

   


W sposób szczególny nasz wzrok kierujemy dziś na Świętą Rodzinę z Nazaretu: Jezusa, Maryję i Józefa, aby czerpać wzorce jak powinno wyglądać życie chrześcijańskiej rodziny. Rodzina ta, była tak prosta i pokorna, że w zewnętrzny sposób nie różniła się niczym od innych izraelskich rodzin. W nazaretańskim domu, Bóg zawsze był na pierwszym miejscu, niczego się tutaj nie pragnie, ani nic się nie czyni poza Jego wolą. Cierpienie przyjmuje się w głębokim duchu wiary, w każdej okoliczności widzi się wypełnienie planu Bożego. Posłuszeństwo Bogu i Jego prawu skłania dzieci do szanowania rodziców, tych zaś do wzajemnej miłości, zrozumienia i wzajemnego szacunku.

Święta Rodzina

Jedyna miłość, która pozwoli przezwyciężyć wszelkie kryzysy i trudności, która przetrwa przeciwności losu, to wzajemna miłość oparta na fundamencie jakim jest Bóg.

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 4858 razy
od 24 grudnia 2010 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.