Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Ewangelia dzisiejsza mówi, że Jezus jest Słowem Bożym, które istniało od wieków. Zanim zaistniał świat, On już był. Zanim powstały ziemia i morze, On już istniał.

II Niedziela po Bożym Narodzeniu, niedziela, liturgia słowa, Ewangelia, Jesus, Chrystus, Jezus Chrystus, Słowo Boże, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na II Niedzielę po Bożym Narodzeniu (02.01.2011)

Ostatnia aktualizacja: 03/01/2011; 10:10.

   


Ewangelia dzisiejsza mówi, że Jezus jest Słowem Bożym, które istniało od wieków. Zanim zaistniał świat, On już był. Zanim powstały ziemia i morze, On już istniał. Istniał na łonie swego Ojca niebieskiego. Jako prawdziwy Bóg współdziałał w stworzeniu świata. Ewangelista mówi nam, że wszystko przez Niego się stało, a bez Niego nic się nie stało co się stało. Wszystko - byty widzialne i nie widzialne, aniołowie i ludzie, ziemia i niebo, wspaniały nieogarnięty umysłem ludzki świat, wszystko to zawdzięcza swoje istnienie "Słowu", Synowi Bożemu, Jezusowi Chrystusowi, temu który przyjął na siebie ludzką naturę, narodził się i stał się człowiekiem. Dziękujmy więc, dziś Bogu za ten bezcenny dar, którym jest Jezus odwieczne Słowo Ojca, które zamieszkało pośród nas.

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 2532 razy
od 31 grudnia 2010 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.