Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Chrzest Jezusa ukazuje nam Boga, jako całą Trójcę Świętą. Naród wybrany nie pojmował tej prawdy, nie chciał przyjąć nauki o Jednym Bogu w trzech Osobach.

Niedziela Chrztu Pańskiego, Trójca Święta, Ojciec Niebieski, Duch Święty, niedziela, liturgia słowa, Ewangelia, Jesus, Chrystus, Jezus Chrystus, Słowo Boże, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na Niedzielę Chrztu Pańskiego (09.01.2011)

Ostatnia aktualizacja: 08/01/2011; 14:52.

   


Chrzest Jezusa ukazuje nam Boga, jako całą Trójcę Świętą. Naród wybrany nie pojmował tej prawdy, nie chciał przyjąć nauki o Jednym Bogu w trzech Osobach. A nagle rozległ się głos mówiący: Ten jest Syn mój umiłowany, w którym mam upodobanie. Ojciec Niebieski i Duch Święty ukazali się równocześnie i dali swoje świadectwo o Jezusie Chrystusie Synu Bożym, jakby chcieli przez to powiedzieć, że prawda, którą ma głosić Jezus jest zarazem prawdą Ojca i ducha Świętego.

Chrzest Jezusa, źródło: www.jezuschrystus.net

Potwierdzi tę prawdę sam Jezus, który mówi: "nauka moja nie jest moja, ale tego który mnie posłał. Wszystko, co mam, mam od Ojca, dlatego mógł też oświadczyć: Ja i Ojciec jedno jesteśmy. Jedno w istnieniu i jedno w działaniu, jedno w miłości i jedno w wieczności".

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 3869 razy
od 07 stycznia 2011 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.