Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Św. Paweł w Liście do Rzymian pisze, że wiara rodzi się ze słuchania. I zgodnie z tym stwierdzeniem, Jezus rozpoczynając swą publiczną działalność zaczął od nauczania.

III Niedziela Zwykła, Św. Paweł, słuchanie, zaufanie, Chrystus, niedziela, liturgia słowa, Ewangelia, Jesus, Chrystus, Jezus Chrystus, Słowo Boże, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na III Niedzielę Zwykłą (23.01.2011)

Ostatnia aktualizacja: 21/01/2011; 10:19.

   


Św. Paweł w Liście do Rzymian pisze, że wiara rodzi się ze słuchania. I zgodnie z tym stwierdzeniem, Jezus rozpoczynając swą publiczną działalność zaczął od nauczania. Pragnął, aby Go słuchano. Opuścił swój rodzinny dom w Nazarecie i osiadł w pobliskim Kafarnaum. Zaczął, jak pisze ewangelista Mateusz, nauczać kierując do słuchaczy wezwanie: nawracajcie się, albowiem bliskie jest królestwo niebieskie.

Słuchanie

Jak ukazuje nam Ewangelia, Apostołowie przyjęli to słowo i swoim życiem odpowiedzieli na otrzymaną łaskę wiary. Zaufali Chrystusowi i przekonali się, że Chrystus ich nie zawiódł. Odważnie pozostawili sieci i poszli za Nim. Obecność Chrystusa pomagała im realizować powołanie. I to staje się dla nas przesłaniem z dzisiejszej Liturgii Słowa, jeśli obecny będzie w naszym codziennym życiu Chrystus, to łatwiej nam będzie sprostać naszemu życiowemu powołaniu, jakim jest powołanie do małżeństwa, rodzicielstwa, czy do życia kapłańskiego i zakonnego. Powołanie jest zawsze służbą i nie ma dobrze pojętego powołania bez wierności Chrystusowej miłości. Tej miłości, która ma swoje źródło w Bogu, a która się wyraża w tysiącach drobnych czynności spełnianych dla dobra i szczęścia człowieka.

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 3416 razy
od 21 stycznia 2011 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.