Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Być szczęśliwym w ludzkim mniemaniu, to być bogatym, zdrowym, szanowanym i poważanym, który wiele może załatwić sobie i innym. Natomiast, Jezus w dzisiejszej Ewangelii, szczęśliwym nazywa człowieka, który jest ubogi, cierpiący, miłosierny, pokorny i prześladowany.

IV Niedziela Zwykła, szczęście, Miłosierdzie Boże, program życia, Chrystus, niedziela, liturgia słowa, Ewangelia, Jesus, Chrystus, Jezus Chrystus, Słowo Boże, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na IV Niedzielę Zwykłą (30.01.2011)

Ostatnia aktualizacja: 28/01/2011; 11:17.

   


Być szczęśliwym w ludzkim mniemaniu, to być bogatym, zdrowym, szanowanym i poważanym, który wiele może załatwić sobie i innym. Natomiast, Jezus w dzisiejszej Ewangelii, szczęśliwym nazywa człowieka, który jest ubogi, cierpiący, miłosierny, pokorny i prześladowany. Nie jest to łatwy program życia do przyjęcia, ale daje w zamian człowiekowi o wiele więcej niż się spodziewa, daje łaskę i prowadzi do zbawienia.

Żebrak, źródło: brasilfranciscano.blogspot.com

Ewangelia ukazuje nam Miłosierdzie Boże, jako ubogacającą łaskę, które upodabnia człowieka do Boga. Jest ono, formą miłości, która pochyla się nad wszelką nędzą i biedą człowieka, tą duchową i materialną po to, by pomóc, podnieść na duchu, budzić nadzieję, wesprzeć materialnie i przebaczyć wyrządzoną krzywdę czy zadany ból. Chrystus w jednym z błogosławieństw w dzisiejszej Ewangelii zachęca nas do praktykowania miłosierdzia, mówiąc: "Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią", błogosławieni znaczy szczęśliwi.

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 3568 razy
od 28 stycznia 2011 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.