Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Dzisiaj Chrystus wzywa swoich uczniów, aby byli: "solą ziemi" i "światłem świata". Sól, nie tylko chroni od zepsucia, konserwuje i utrwala żywność, ale również zachowuje i gwarantuje jakość i wartość produktów. Wiele rzeczy bez soli szybko ulega zepsuciu, aktualne więc, stają się na nowo słowa Jezusa: "Jeśli sól zwietrzeje, czymże ją posolić?..."

V Niedziela Zwykła, sól ziemi, boże światło, uczeń Chrystusa, Chrystus, niedziela, liturgia słowa, Ewangelia, Jesus, Chrystus, Jezus Chrystus, Słowo Boże, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na V Niedzielę Zwykłą (06.02.2011)

Ostatnia aktualizacja: 04/02/2011; 08:42.

   


Dzisiaj Chrystus wzywa swoich uczniów, aby byli: "solą ziemi" i "światłem świata". Sól, nie tylko chroni od zepsucia, konserwuje i utrwala żywność, ale również zachowuje i gwarantuje jakość i wartość produktów. Wiele rzeczy bez soli szybko ulega zepsuciu, aktualne więc, stają się na nowo słowa Jezusa: "Jeśli sól zwietrzeje, czymże ją posolić? Na nic się już nie przyda, chyba na wyrzucenie i podeptanie przez ludzi". Światło niesie ze sobą radość, dlatego, że daje ciepło, ogrzewa, oświeca i rozwija budzące się życie.

Sól

Uczeń Chrystusa, chrześcijanin winien być zatem, świadom swej roli jaką ma do wypełnienia w świecie, do ochrony przed zepsuciem siebie samego i otaczającego go świata, ma stać się "solą", nadającą odpowiedni smak wyznawanej wierze. Ma promieniować Bożym światłem, oświecając blaskiem swego przykładu drogę błądzących braci, by mogli dojść do źródła światła, którym jest Chrystus. Taka postawa wymaga nieustającego czuwania nad sobą, wymaga stałej samokontroli. Jezus pragnął, by duchowe życie człowieka było nieskażone, wolne od zepsucia i na tyle bogate, by mogło ubogacać innych.

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 3211 razy
od 4 lutego 2011 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.