Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

"Widzicie, ja kładę dziś przed wami błogosławieństwo albo przekleństwo. Błogosławieństwo, jeśli usłuchacie poleceń Pana, waszego Boga... przekleństwo, jeśli nie usłuchacie" (Pwt 11, 26-28). Żydzi wiernie zachowujący prawo mojżeszowe nie mają większego prawa do zbawienia, niż inni ludzie nie znający tego prawa. Zbawienie dla jednych jak i drugich jest darem darmo danym przez miłującego Boga, danym wszystkim którzy szczerym sercem wyznają wiarę w Jezusa Chrystusa.

IX Niedziela Zwykła, prawo boże, boże przykazania, sumienie, ewangelia, Jezus Chrystus, Słowo Boże, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na IX Niedzielę Zwykłą (06.03.2011)

Ostatnia aktualizacja: 01/04/2011; 08:32.

   


"Widzicie, ja kładę dziś przed wami błogosławieństwo albo przekleństwo. Błogosławieństwo, jeśli usłuchacie poleceń Pana, waszego Boga... przekleństwo, jeśli nie usłuchacie" (Pwt 11, 26-28).

Przykazania Boże

Żydzi wiernie zachowujący prawo mojżeszowe nie mają większego prawa do zbawienia, niż inni ludzie nie znający tego prawa. Zbawienie dla jednych jak i drugich jest darem darmo danym przez miłującego Boga, danym wszystkim którzy szczerym sercem wyznają wiarę w Jezusa Chrystusa. Wiara w Boga powinna obejmować całe życie człowieka i prowadzić go do postępowania według Jego przykazań. Dzięki wierze człowiek może stawić czoło wszelkiej życiowej nawałnicy, bo jego dom będzie zbudowany na skale, którą jest Chrystus bez obawy, że wichury i burze go potargają.

"Nie każdy, kto mi mówi Panie, Panie, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca" (Mt 7, 21).

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 3573 razy
od 04 marca 2011 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.