Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

W liturgii Słowa na dzisiejszą I niedzielę Wielkiego Postu, Kościół czyta nam teksty o kuszeniu Chrystusa na pustyni. Ewangelista opisuje trzy pokusy, jakimi szatan chciał skusić Chrystusa pokusę chleba, wielkości i sławy, oraz pokusę władzy.

I Niedziela Wielkiego Postu, Niedziela Wielkiego Postu, wielki post, post, ewangelia, Jezus Chrystus, Słowo Boże, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na I Niedzielę Wielkiego Postu (13.03.2011)

Ostatnia aktualizacja: 17/09/2012; 08:12.

   


W liturgii Słowa na dzisiejszą I niedzielę Wielkiego Postu, Kościół czyta nam teksty o kuszeniu Chrystusa na pustyni. Ewangelista opisuje trzy pokusy, jakimi szatan chciał skusić Chrystusa pokusę chleba, wielkości i sławy, oraz pokusę władzy. Jeśli Kościół w swej liturgii na nowo przypomina nam te pokusy, to czyni to dlatego, aby nas przekonać o konieczności nieustannego czuwania. Ważne jest to, aby tym pokusom nie ulegać, ale aby je przezwyciężać i pokonywać.

Kuszenie Jezusa

Przesłaniem liturgii Słowa jest, abyśmy od Chrystusa uczyli się postawy i należytej reakcji na wszelkiego rodzaju pokusy. Pamiętajmy, że największą wartością w życiu człowieka jest Bóg, głębokie przeświadczenie o tym winno stać się naszą dewizą i gwarancją naszego życia. Żyjąc z łaską Bożą nie ulegniemy pokusie szukania własnej chwały , ale umocnimy się w walce przeciw wszelkim atakom szatana, trwając wiernie przy Bogu i przy Chrystusie.

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 5140 razy
od 11 marca 2011 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.