Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

W dzisiejszą niedzielę Kościół w swej liturgii Słowa prowadzi nas wraz, z Chrystusem i Apostołami na górę Tabor, gdzie Apostołowie stają się świadkami przemienienia Chrystusa. Istnieje ścisły związek między przemienieniem Chrystusa na górze Tabor, a śmiercią i cudem Zmartwychwstania Chrystusa, bowiem tu i tam ukazuje się Chrystus uwielbiony.

II Niedziela Wielkiego Postu, Niedziela Wielkiego Postu, przemienienie Jezusa, góra Tabor, wielki post, post, ewangelia, Jezus Chrystus, Słowo Boże, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na II Niedzielę Wielkiego Postu (20.03.2011)

Ostatnia aktualizacja: 01/04/2011; 08:32.

   


"To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie, Jego słuchajcie" (Mt 17, 5)

Przemienienie Jezusa na Górze Tabor - Carl Bloch

W dzisiejszą niedzielę Kościół w swej liturgii Słowa prowadzi nas wraz, z Chrystusem i Apostołami na górę Tabor, gdzie Apostołowie stają się świadkami przemienienia Chrystusa. Istnieje ścisły związek między przemienieniem Chrystusa na górze Tabor, a śmiercią i cudem Zmartwychwstania Chrystusa, bowiem tu i tam ukazuje się Chrystus uwielbiony. Tu i tam uczy nas, że przez mękę, cierpienie i ofiary dochodzi się do ostatecznego zwycięstwa nad złem i grzechem. Tu i tam przemienienie Chrystusa prowadzi do całkowitego zjednoczenia z Bogiem.

Potrzebne było przemienienie Chrystusa dla Apostołów i potrzebne jest ono również dla człowieka żyjącego dzisiaj, przede wszystkim po to, aby nasza wiara się umocniła, uporządkowała i rozjaśniła na tyle, by w chwilach próby, przetrwać bolesne doświadczenie jakie niesie ze sobą życie. Dzięki ukazanemu bóstwu Chrystusa, człowiek będzie z Jego pomocą przezwyciężał cierpienie, ból i śmierć. Warto, więc Mu zaufać i swoje życie kształtować na fundamencie wiary w Chrystusa umęczonego, a w konsekwencji chwalebnego i Zmartwychwstałego.

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 3896 razy
od 18 marca 2011 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.