Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Dzisiejsze czytania mszalne, a szczególnie Ewangelia, poucza nas, że powinniśmy szeroko otworzyć oczy naszej wiary, na światło które niesie ze sobą Chrystus. Słyszymy dziś w Liturgii Słowa o uzdrowionym ze ślepoty, nie tylko tej fizycznej na którą cierpiał od urodzenia, ale również i ślepoty duchowej.

IV Niedziela Wielkiego Postu, Niedziela Wielkiego Postu, Sadzawka Siloe, wielki post, post, ewangelia, Jezus Chrystus, Słowo Boże, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na IV Niedzielę Wielkiego Postu (03.04.2011)

Ostatnia aktualizacja: 01/04/2011; 09:01.

   


"Idź i obmyj się w sadzawce Siloe... On więc poszedł obmył się i wrócił widząc" (J 9, 7)

Sadzawka Siloe, źródło: christusrex.org

Dzisiejsze czytania mszalne, a szczególnie Ewangelia, poucza nas, że powinniśmy szeroko otworzyć oczy naszej wiary, na światło które niesie ze sobą Chrystus. Słyszymy dziś w Liturgii Słowa o uzdrowionym ze ślepoty, nie tylko tej fizycznej na którą cierpiał od urodzenia, ale również i ślepoty duchowej. Droga którą kroczy człowiek wierzący przez przeżywany okres Wielkiego Postu, to droga ku światłu, które zajaśnieje całą swoją mocą w poranek niedzieli Zmartwychwstania. Światło rozpraszające mroki grzechu, to Chrystus ze swoją nauką i miłością wobec każdego człowieka, zniewolonego przez grzech.

"Idź i obmyj się...", to słowa skierowane do każdego z nas, obmyj się w strumieniach mego miłosierdzia, w sakramencie pojednania, abyś przejrzał, abyś na nowo uwierzył, że Jestem Miłością Miłosierną rozpraszającą mroki grzechu i zła. Niewidomy od urodzenia poszedł, uwierzył i przejrzał!

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 5004 razy
od 1 kwietnia 2011 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.