Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Każdy człowiek w swoim życiu szuka szczęścia, dla jednych może to być bogactwo materialne, wykształcenie, a dla drugich spotkanie z Chrystusem w sprawowanych sakramentach. Tak, naprawdę to tylko człowiek nakarmiony Bogiem, ściśle z Nim zjednoczony może być w pełni szczęśliwy.

III Niedziela Wielkanocna, Emaus, droga do Emaus, łamanie chleba, ewangelia, Jezus Chrystus, Słowo Boże, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na III Niedzielę Wielkanocną (08.05.2011)

Ostatnia aktualizacja: 06/05/2011; 08:07.

   


"A On wziął chleb, odmówił błogosławieństwo, połamał go i dawał uczniom" (Łk 24, 30).

Emaus

Każdy człowiek w swoim życiu szuka szczęścia, dla jednych może to być bogactwo materialne, wykształcenie, a dla drugich spotkanie z Chrystusem w sprawowanych sakramentach. Tak, naprawdę to tylko człowiek nakarmiony Bogiem, ściśle z Nim zjednoczony może być w pełni szczęśliwy. To zjednoczenie prowadzi nie tylko do tego, że człowiek żyje Bogiem, ale jeszcze pragnie się swoją radością dzielić z innymi. Tak się stało z uczniami, których Chrystus spotkał na drodze prowadzącej do Emaus. Po czasie smutku i rozczarowania, rozpoczynają nowy etap swojego życia. Jak mówi dzisiejsza Ewangelia: "W tej samej godzinie wybrali się i wrócili do Jerozolimy" (Łk 24, 33). Po to, aby dzielić się swoją radością z innymi, aby opowiadać wszystkim wokoło: "co ich spotkało w drodze i jak Go poznali przy łamaniu chleba" (Łk 24, 35).

Z tego wydarzenia wynika, że łamanie chleba, posilanie się chlebem eucharystycznym, karmienie się Komunią św. jest nie tylko twórcze ale i zbawcze. To jedyne lekarstwo na wszelką ludzką niedolę i smutek. Tylko Jezus jest prawdziwą radością człowieka.

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 2954 razy
od 6 maja 2011 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.