Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Obraz dobrego pasterza znany już był w Starym Testamencie, wspomina o tym prorok Ezechiel, kiedy wypowiada swoje "biada" przeciwko złym pasterzom. Bóg mówi: "Ja sam będę pasł moje owce, mówi Pan Bóg, zagubioną odszukam, zbłąkaną sprowadzę, skaleczoną opatrzę, chorą umocnię, a tłustą i mocną będę ochraniał.

IV Niedziela Wielkanocna, niedziela dobrego pasterza, dobry pasterz, owca która zginęła, ewangelia, Jezus Chrystus, Słowo Boże, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na IV Niedzielę Wielkanocną (15.05.2011)

Ostatnia aktualizacja: 13/05/2011; 21:59.

   


"Ja przyszedłem po to, aby owce miały życie i miały je w obfitości" (J 10, 10).

Dobry Pasterz

Obraz dobrego pasterza znany już był w Starym Testamencie, wspomina o tym prorok Ezechiel, kiedy wypowiada swoje "biada" przeciwko złym pasterzom. Bóg mówi: "Ja sam będę pasł moje owce, mówi Pan Bóg, zagubioną odszukam, zbłąkaną sprowadzę, skaleczoną opatrzę, chorą umocnię, a tłustą i mocną będę ochraniał. Będę pasł sprawiedliwie" (Ez 34, 15n).

Jezus przejmie obraz dobrego pasterza w Nowym Testamencie, który oddał swoje życie za owce, bo chciał, aby Jego owce żyły. Jak mówi dzisiejsza Ewangelia, jest takim pasterzem który zna swoje owce i "woła je po imieniu". On jest bramą, przez która wchodzą do Jego owczarni, czyli Kościoła. Chrzest św. jest sakramentem, który zanurza człowieka w tajemnicy paschalnej Chrystusa, wprowadza go do Jego owczarni, gdzie znajdzie zbawienie.

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 5991 razy
od 13 maja 2011 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.