Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Dziś Chrystus zapowiada w Ewangelii, że nasze pełne zjednoczenie z Nim będzie możliwe dopiero w królestwie niebieskim. Staje się dla nas drogą, prawdą i życiem. Drogą - czyli "nauką", dzięki której będziemy mogli poznać i dojść na spotkanie z Ojcem w królestwie niebieskim.

V Niedziela Wielkanocna, królestwo niebieskie, droga, prawda, życie, ewangelia, Jezus Chrystus, Słowo Boże, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na V Niedzielę Wielkanocną (22.05.2011)

Ostatnia aktualizacja: 13/07/2011; 23:20.
   


"Ja jestem drogą, prawdą i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca jak tylko przeze Mnie" (J 14, 6)

Królestwo Niebieskie

Dziś Chrystus zapowiada w Ewangelii, że nasze pełne zjednoczenie z Nim będzie możliwe dopiero w królestwie niebieskim. Staje się dla nas drogą, prawdą i życiem. Drogą - czyli "nauką", dzięki której będziemy mogli poznać i dojść na spotkanie z Ojcem w królestwie niebieskim. Prawdą - ukazującą wierność i niezmienność Boga, którego Jezus objawia nam tu na ziemi. Chrystus jako Bóg, reprezentuje Ojca, działa w imieniu Ojca, ukazuje sobą Ojca. Treścią wiary, którą Jezus chce nam przekazać jest prawda o tym, że Ojciec jest w Synu i Syn w Ojcu. Życiem - w jedności z Ojcem. Tylko Ojciec, jako Bóg, posiada pełnię życia i z tej pełni udziela je innym. Chrystus daje nam życie wieczne, dlatego nasze życie doczesne napełnia tak wielką radością.

O. Tomasz Bajda
Stronę wyświetlano 2727 razy
od 20 maja 2011 roku.
1998-2017 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.