Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Dziś Chrystus zapowiada w Ewangelii, że nasze pełne zjednoczenie z Nim będzie możliwe dopiero w królestwie niebieskim. Staje się dla nas drogą, prawdą i życiem. Drogą - czyli "nauką", dzięki której będziemy mogli poznać i dojść na spotkanie z Ojcem w królestwie niebieskim.

V Niedziela Wielkanocna, królestwo niebieskie, droga, prawda, życie, ewangelia, Jezus Chrystus, Słowo Boże, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na V Niedzielę Wielkanocną (22.05.2011)

Ostatnia aktualizacja: 13/07/2011; 23:20.

   


"Ja jestem drogą, prawdą i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca jak tylko przeze Mnie" (J 14, 6)

Królestwo Niebieskie

Dziś Chrystus zapowiada w Ewangelii, że nasze pełne zjednoczenie z Nim będzie możliwe dopiero w królestwie niebieskim. Staje się dla nas drogą, prawdą i życiem. Drogą - czyli "nauką", dzięki której będziemy mogli poznać i dojść na spotkanie z Ojcem w królestwie niebieskim. Prawdą - ukazującą wierność i niezmienność Boga, którego Jezus objawia nam tu na ziemi. Chrystus jako Bóg, reprezentuje Ojca, działa w imieniu Ojca, ukazuje sobą Ojca. Treścią wiary, którą Jezus chce nam przekazać jest prawda o tym, że Ojciec jest w Synu i Syn w Ojcu. Życiem - w jedności z Ojcem. Tylko Ojciec, jako Bóg, posiada pełnię życia i z tej pełni udziela je innym. Chrystus daje nam życie wieczne, dlatego nasze życie doczesne napełnia tak wielką radością.

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 2908 razy
od 20 maja 2011 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.