Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

W uroczystość Bożego Ciała oczami naszej wiary przenosimy się do Wieczernika i wspominamy tę chwilę, w której Chrystus: "wziął chleb, odmówił błogosławieństwo, połamał i dał uczniom mówiąc: bierzcie i jedzcie, to jest Ciało Moje" (Mk 14, 22).

Boże Ciało, uroczystość, Trójca Święta, Duch Święty, eucharystia, sakramenty święte, ewangelia, Jezus Chrystus, Słowo Boże, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na Uroczystość Bożego Ciała (23.06.2011)

Ostatnia aktualizacja: 13/07/2011; 23:20.

   


"Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne a ja go wskrzeszę w dniu oststecznym" (J 6, 54).

Uroczystość Bożego Ciała, autor: JDavid, źródło: wikimedia.org

W uroczystość Bożego Ciała oczami naszej wiary przenosimy się do Wieczernika i wspominamy tę chwilę, w której Chrystus: "wziął chleb, odmówił błogosławieństwo, połamał i dał uczniom mówiąc: bierzcie i jedzcie, to jest Ciało Moje" (Mk 14, 22). Wielka to chwila! Tak wielka, że nie można nad nią przejść tak zwyczajnie do porządku dziennego. Wracajmy do niej tak często jak tylko możemy, ponieważ w tej chwili urzeczywistniły się największe i najwspanialsze pragnienia Jezusa: On sam stał się naszym pokarmem na życie wieczne. Przemienił chleb i wino w swoje Ciało i swoją Krew, dając nam zarazem zapewnieni, że kto pożywa tego chleba i pije tę Krew, żyć będzie na wieki.

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 2474 razy
od 21 czerwca 2011 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.