Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Ten kto żyje naśladując Chrystusa w umartwieniu, w zaparciu sie siebie, jeśli żyjąc nie zamyka się na potrzeby bliźnich, ale spieszy im z pomocą, pozornie tu na ziemi, przegrywa, jednak zyskuje dużo dla wiecznośći.

XIII Niedziela Zwykła, krzyż, życiowe doświadczenie, bliźni, eucharystia, sakramenty święte, ewangelia, Jezus Chrystus, Słowo Boże, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na XIII Niedzielę Zwykłą (26.06.2011)

Ostatnia aktualizacja: 13/07/2011; 23:20.

   


"Kto chce znaleźć swoje życie, straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je" (Mt 10, 39).

Krzyż

Ten kto żyje naśladując Chrystusa w umartwieniu, w zaparciu sie siebie, jeśli żyjąc nie zamyka się na potrzeby bliźnich, ale spieszy im z pomocą, pozornie tu na ziemi, przegrywa, jednak zyskuje dużo dla wieczności. Chrystus w mocą w dzisiejszej Ewangelii zachęca nas, byśmy Go naśladowali, zarabiając sobie dobrym postępowaniem na wieczność.

Biorąc krzyż na swoje ramiona, chrześcijanin decyduje się na wszystko, nawet na męczeństwo. Krzyż oznacza tu, wszelkiego rodzaju życiowe doświadczenia, tj. choroby, cierpienia, życiowe udręki. Krzyż symbolizuje tu każde ludzkie cierpienie, ale za tym krzyżem stoi Chrystus, który pragnie nam ulżyć w samotnym dziganiu krzyża. On nam pomaga nieść krzyż, co więcej On go razem z nami niesie.

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 2553 razy
od 24 czerwca 2011 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.