Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Kiedy mówimy o Królestwie Bożym, musimy uswiadomić sobie, że nie ma ono nic wspólnego z żadnym królestwem na ziemi. Królestwo to, jest ponadczasowe, nadziemskie i wieczne. I tyle jest jego w nas, ile jest w nas Chrystusa i Jego nauki.

XVII Niedziela Zwykła, skarb, rola, królestwo boże, ewangelia, Jezus Chrystus, Słowo Boże, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na XVII Niedzielę Zwykłą (25.07.2011)

Ostatnia aktualizacja: 22/07/2011; 07:25.
   


"Królestwo niebieskie podobne jest do skarbu ukrytego w roli" (Mt 13, 44).

Królestwo niebieskie

Kiedy mówimy o Królestwie Bożym, musimy uswiadomić sobie, że nie ma ono nic wspólnego z żadnym królestwem na ziemi. Królestwo to, jest ponadczasowe, nadziemskie i wieczne. I tyle jest jego w nas, ile jest w nas Chrystusa i Jego nauki. Krolestwem tym jest nasze serce, jest nasze wnętrze. Jeśli w nim króluje Chrystus to znaczy, że jest w nas Jego królestwo.

Jezus bardzo często nauczał o tym Królestwie. Wraca i do tej myśli w dzisiejszej Ewangelii. Mówiąc, że: jest ono przede wszystkim wielkim skarbem, że należy nam wszystko uczynić, aby ten skarb zdobyć. Tym dskarbem w naszym życiu jest Chrystus i Jego panowanie w naszym życiu. Dlatego warto postawić wszystko na Jezusa, warto podejmować wszelkie wysiłki i trudy, aby się z Nim zjednoczyć, warto nasze życie podporządkować Jego Ewangelii, aby posiąść bogactwo nie przemijające, wieczne, które zapewni nam prawdziwe nie kończące się szczęście.

O. Tomasz Bajda
Stronę wyświetlano 2312 razy
od 22 lipca 2011 roku.
1998-2017 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.