Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Dzisiejsza Liturgia Słowa świadczy o przeogromnej miłości Chrystusa wobec każdego człowieka, bez względu na rasę, pochodzenie czy status społeczny. W niewieście kananejskiej widział, biedną duszę człowieka zepchniętego na margines życia, z którym nikt się nie liczył...

XX Niedziela Zwykła, nauka Jezusa, kobieta, ewangelia, Jezus Chrystus, Słowo Boże, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na XX Niedzielę Zwykłą (14.08.2011)

Ostatnia aktualizacja: 16/08/2011; 09:47.

   


"O niewiasto, wielka jest twoja wiara; Niech ci się stanie jako chcesz" (Mt 15, 28).

Dzisiejsza Liturgia Słowa świadczy o przeogromnej miłości Chrystusa wobec każdego człowieka, bez względu na rasę, pochodzenie czy status społeczny. W niewieście kananejskiej widział, biedną duszę człowieka zepchniętego na margines życia, z którym nikt się nie liczył, któremu nikt nie chciał udzielić pomocy, dlatego ulitował się nad jej cierpieniem i uzdrowił jej córkę.

Jezus i kobieta

Jezus ukazuje nam w tym wydarzeniu przykład miłości współczującej. Praktykujmy w naszym życiu ową miłość. Nie oglądajmy się, co za nią otrzymamy, ile uznania okażą nam inni. Czyńmy dobrze nawet wtedy, a może szczególnie wtedy, gdy ktoś na nią nie zasługuje. W przypadku niewiasty kananejskiej otrzymana dobroć zaowocowała wielą wiarą. Tak wielką, że pochwalił ją sam Chrystus odzywając się do niej: "O niewiato, wielka jest twoja wiara. Niech ci się stanie to, czego pragniesz" (Mt 15, 28).

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 2722 razy
od 12 sierpnia 2011 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.