Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Ewangelia przypisana na dzisiejszą niedzielę, prezentuje nam taką sytuację, w której wydawałoby się, że Chrystus zostanie pokonany. Faryzeusze stawiają Jezusowi pytanie: czy godzi się płacić podatek Cezarowi czy też nie. Chrystus na ich pytanie daje zaskakującą odpowiedź, której nawet najmądrzejszy i najbystrzejszy faryzeusz się nie spodziewał.

XXIX Niedziela Zwykła, Faryzeusz, Cezar, moneta, podatek, danina, ojczyzna, Jezus Chrystus, Słowo Boże, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na XXIX Niedzielę Zwykłą (16.10.2011)

Ostatnia aktualizacja: 14/10/2011; 07:33.

   


"Oddajcie Cezarowi to, co należy do Cezara a Bogu to, co należy do Boga" (Mt 22, 21).

Oddajcie Cezarowi to, co należy do Cezara

Ewangelia przypisana na dzisiejszą niedzielę, prezentuje nam taką sytuację, w której wydawałoby się, że Chrystus zostanie pokonany. Faryzeusze stawiają Jezusowi pytanie: czy godzi się płacić podatek Cezarowi czy też nie. Chrystus na ich pytanie daje zaskakującą odpowiedź, której nawet najmądrzejszy i najbystrzejszy faryzeusz się nie spodziewał. Mówi: "Oddajcie Cezarowi to, co należy do Cezara a Bogu to, co należy do Boga".

Człowiek żyjący na świecie ma obowiązek oddać wszystkim to, co się im należy bez ociągania. Dzisiejsza Liturgia Słowa pobudza nas do refleksji nad tym, jak w tym względzie wygląda moje życie, czy należycie jestem odpowiedzialny za Ojczyznę i Kościół, który jest widzialnym znakiem obecności Boga.

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 2401 razy
od 14 października 2011 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.