Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Paralityk z dzisiejszej Ewangelii pragnie nie tylko uzdrowienia ze swojej choroby. On potrzebuje również uzdrowienia wewnętrznego. "Synu, odpuszczają ci się twoje grzechy". Te słowa Jezusa niosą więcej niż nadzieję na uzdrowienie z choroby i cierpienia.

Paralityk, uzdrowienie, uzdrowienie paralityka, VII niedziela zwykła, lekarz, przyjaciel, Bóg, Jezus, Pan Jezus, Słowo Boże, Mariusz Banaszak

Słowo na VII Niedzielę Zwykłą (19.02.2012)

Ostatnia aktualizacja: 18/02/2012; 12:37.

   


"Czemu On tak mówi? On bluźni. Któż może odpuszczać grzechy, jeśli nie Bóg sam jeden?". Mk.2,3.

Murillo -  Christ healing the paralytic

Paralityk z dzisiejszej Ewangelii pragnie nie tylko uzdrowienia ze swojej choroby. On potrzebuje również uzdrowienia wewnętrznego. "Synu, odpuszczają ci się twoje grzechy". Te słowa Jezusa niosą więcej niż nadzieję na uzdrowienie z choroby i cierpienia. Mówią, że ten człowiek jest również uzdrowiony wewnętrznie.

Punktem wyjścia jest mocna wiara. "On wstał, wziął swoje łoże i wyszedł na oczach wszystkich. Zdumieli się wszyscy, mówiąc: «Jeszcze nigdy nie widzieliśmy czegoś podobnego»".

Dzisiejszy świat też bardzo często boi się władzy Chrystusa. Co więcej, wielcy tego świata boją się również mocy wiary. Dlatego też słowa Benedykta XVI wypowiedziane na początku jego pontyfikatu w 2005 r. są nadal bardzo aktualne.

"Nie obawiajcie się Chrystusa! On niczego nie zabiera, a daje wszystko".

kl. Mariusz Banaszek MI
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 2664 razy
od 17 lutego 2012 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.