Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Nie lubimy mówić o swoich wadach i grzechach. Nie należy to do rzeczy przyjemnych. Tak nas wychowuje świat. Próbuje się dzisiaj rozmywać zło i dobro, a zastępować to twierdzeniem, że to jest słuszne co ja uważam.

kuszenie Jesusa, szatan, I niedziela wielkiego postu, Bóg, Jezus, Pan Jezus, Słowo Boże, Mariusz Banaszak

Słowo na I Niedzielę Wielkiego Postu (26.02.2012)

Ostatnia aktualizacja: 28/02/2012; 15:31.
   


"Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię". Mk.1,15.

Kuszenie Jezusa

Nie lubimy mówić o swoich wadach i grzechach. Nie należy to do rzeczy przyjemnych. Tak nas wychowuje świat. Próbuje się dzisiaj rozmywać zło i dobro, a zastępować to twierdzeniem, że to jest słuszne co ja uważam. Nie ma dobra i zła, lecz są różne zdania.
Wielki Post nam przypomina, że nie jesteśmy aż tacy doskonali. Każdy z nas musi uznać po pierwsze to, że jest niedoskonały i grzeszny i potrzebuje Bożej pomocy.
Ciągle mamy skłonności do złego zachowania, obmowy, kłamstwa, przeklinania, zabijania, zdrady, nieuczciwości i niesprawiedliwości.

Przez całe życie to nas męczy. A jednocześnie nie możemy się na to godzić. Musi być czas w naszym szarym życiu na słowo przepraszam wobec Boga i człowieka.

Jezus był kuszony jak dziś mówi Ewangelia: "Czterdzieści dni przebył na pustyni, kuszony przez szatana." I mówił: "Bliskie jest Królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię".

Każdy z nas potrzebuje, aby Bóg mu przebaczył. Każdy popełnia grzechy. Spowiedź święta jest czasem wielkiej łaski Boga dla człowieka. Nie zmarnujmy szansy.

kl. Mariusz Banaszek MI
Stronę wyświetlano 2955 razy
od 24 lutego 2012 roku.
1998-2017 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.