Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Nie lubimy mówić o swoich wadach i grzechach. Nie należy to do rzeczy przyjemnych. Tak nas wychowuje świat. Próbuje się dzisiaj rozmywać zło i dobro, a zastępować to twierdzeniem, że to jest słuszne co ja uważam.

kuszenie Jesusa, szatan, I niedziela wielkiego postu, Bóg, Jezus, Pan Jezus, Słowo Boże, Mariusz Banaszak

Słowo na I Niedzielę Wielkiego Postu (26.02.2012)

Ostatnia aktualizacja: 28/02/2012; 15:31.

   


"Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię". Mk.1,15.

Kuszenie Jezusa

Nie lubimy mówić o swoich wadach i grzechach. Nie należy to do rzeczy przyjemnych. Tak nas wychowuje świat. Próbuje się dzisiaj rozmywać zło i dobro, a zastępować to twierdzeniem, że to jest słuszne co ja uważam. Nie ma dobra i zła, lecz są różne zdania.
Wielki Post nam przypomina, że nie jesteśmy aż tacy doskonali. Każdy z nas musi uznać po pierwsze to, że jest niedoskonały i grzeszny i potrzebuje Bożej pomocy.
Ciągle mamy skłonności do złego zachowania, obmowy, kłamstwa, przeklinania, zabijania, zdrady, nieuczciwości i niesprawiedliwości.

Przez całe życie to nas męczy. A jednocześnie nie możemy się na to godzić. Musi być czas w naszym szarym życiu na słowo przepraszam wobec Boga i człowieka.

Jezus był kuszony jak dziś mówi Ewangelia: "Czterdzieści dni przebył na pustyni, kuszony przez szatana." I mówił: "Bliskie jest Królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię".

Każdy z nas potrzebuje, aby Bóg mu przebaczył. Każdy popełnia grzechy. Spowiedź święta jest czasem wielkiej łaski Boga dla człowieka. Nie zmarnujmy szansy.

kl. Mariusz Banaszek MI
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 3292 razy
od 24 lutego 2012 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.