Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Ukazując się apostołom, po swoim zmartwychwstaniu, Chrystus najpierw umacnia ich wiarę. Mówiąc do nich: "Czemu jesteście zmieszani i dlaczego wątpliwości budzą się w waszych sercach? Popatrzcie na moje ręce i nogi: To Ja jestem..."

III Niedziela Wielkanocna, uczniowie, Bóg, Zbawiciel, Jesus, Pan Jezus, Słowo Boże, Tomasz Bajda

Słowo na III Niedzielę Wielkanocną (22.04.2012)

Ostatnia aktualizacja: 20/04/2012; 09:43.

   


"Wy jestescie świadkami tego" (Łk 24, 48).

Zmartwychwstały

Ukazując się apostołom, po swoim zmartwychwstaniu, Chrystus najpierw umacnia ich wiarę. Mówiąc do nich: "Czemu jesteście zmieszani i dlaczego wątpliwości budzą się w waszych sercach? Popatrzcie na moje ręce i nogi: To Ja jestem. Dotknijcie się Mnie i przekonajcie: duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że Ja mam" (Łk 24, 38-39). Chrystus uczynił wszystko, aby apostołowie stali się "dobrymi świadkami", "oświecił ich umysły, aby rozumieli Pisma". Tak utwierdzeni i oświeceni świadczyli o Nim do końca swego życia, ponosząc męczeńską śmierć za wiarę.

Trwając w radości zmartwychwstania Pańskiego, umocnieni łaską powinniśmy stać się współczesnymi apostołami świadcząc swym życiem, że Jezus Chrystus jest naszym Bogiem i Zbawicielem, że dla naszego zbawienia umarł na krzyżu i zmartwychwstał, że żyje i króluje nie tylko w niebie, ale i w naszych sercach.

O. Tomasz Bajda MI
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 1891 razy
od 20 kwietnia 2012 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.