Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Mamy dziś powód do wielkiej radości. Wniebowstąpienie Pańskie jest jedynym w swoim rodzaju wyniesieniem Chrystusa do niebiańskiej chwały. Jest to ostateczne zwycięstwo życia nad śmiercią przygotowane Synowi przez Ojca.

VII Niedziela Wielkanocna, Wniebowstąpienie Pańskie, Jesus, Pan Jezus, Słowo Boże, Mariusz Banaszak

Słowo na VII Niedzielę Wielkanocną (20.05.2012)

Ostatnia aktualizacja: 28/11/2012; 11:15.

   


"Jedenastu uczniów udało się do Galilei na górę, tam gdzie Jezus im polecił. A gdy Go ujrzeli, oddali Mu pokłon. Niektórzy jednak wątpili." (Mk. 16, 15.)

Wniebowstšpienie

Mamy dziś powód do wielkiej radości. Wniebowstąpienie Pańskie jest jedynym w swoim rodzaju wyniesieniem Chrystusa do niebiańskiej chwały. Jest to ostateczne zwycięstwo życia nad śmiercią przygotowane Synowi przez Ojca. Oni razem poślą potem wierzącym Ducha Świętego. Nie musimy się wobec tego nikogo i niczego obawiać. Chrześcijanin to człowiek nadziei. Chrześcijanin to człowiek, na którego oczekuje sam Bóg.

"Czterdzieści dni po swoim zmartwychwstaniu został On zabrany do nieba na oczach swoich uczniów i obłok zasłonił Go przed ich wzrokiem" (por. Dz 1, 9). W ten sposób kończy się życie publiczne Jezusa i rozpoczyna misyjny rozwój Kościoła. Także dzisiaj Kościół za ich przykładem głosi ludziom naszych czasów Ewangelię. Nie powinno nas to jednak odrywać od udziału w sprawach tego świata. Przeciwnie, powinno ten udział jeszcze bardziej pogłębiać. Dopiero wówczas bowiem, gdy wypełnimy do końca naszą misję na ziemi, będziemy mogli wejść do chwały Bożej.

Mariusz Banaszek MI
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 2308 razy
od 18 maja 2012 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.