Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

W wielu środowiskach panuje przekonanie, że mamy tzw. trudne czasy. Być może jest ono jeszcze bardziej spotęgowane przez wszechobecny kryzys ekonomiczny. Te "trudne czasy" odnoszą się nie tylko do spraw materialnych.

XIX Niedziela Zwykła, trudne czasy, kryzys ekonomiczny, chleb życia, rozmnożenie chleba, ewangelia, Słowo Boże, Mariusz Banaszek

Słowo na XIX Niedzielę Zwykłą (12.08.2012)

Ostatnia aktualizacja: 28/11/2012; 11:15.

   


"Jam jest chleb życia. Ojcowie wasi jedli mannę na pustyni i pomarli. To jest chleb, który z nieba zstępuje: kto go spożywa, nie umrze." (J 6,48-50).

Chleb

W wielu środowiskach panuje przekonanie, że mamy tzw. trudne czasy. Być może jest ono jeszcze bardziej spotęgowane przez wszechobecny kryzys ekonomiczny. Te "trudne czasy" odnoszą się nie tylko do spraw materialnych. Dotyczą również ludzkiego wnętrza. Współczesny człowiek często gubi się w gąszczu proponowanych mu wizji życia.

Bóg nie zostawia z tym człowieka samemu sobie. Dlatego św. Paweł pisze dziś w Liście do Efezjan takie słowa: "Niech zniknie spośród was wszelka gorycz, uniesienie, gniew, wrzaskliwość, znieważanie – wraz z wszelką złością. Bądźcie dla siebie nawzajem dobrzy i miłosierni. Przebaczajcie sobie nawzajem, tak jak i Bóg nam przebaczył w Chrystusie".

O tych słowach nie możemy zapominać. Realizujmy je na co dzień. Aby tak się stało, potrzeba przede wszystkim naszej żywej wiary w Jezusa Chrystusa Syna Bożego, jedynego zbawiciela człowieka, który mówi dziś do nas: "Chlebem, który Ja dam, jest moje ciało za życie świata".

Mariusz Banaszek MI
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 1701 razy
od 10 sierpnia 2012 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.