Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

W Liturgii Słowa słyszymy dziś odpowiedź Jezusa na prowokacyjne pytanie faryzeuszy: "Czy wolno mężowi rozwieść się z żoną?". Chrystus przypomina naukę Biblii: "Od początku stworzenia Bóg uczynił ich jako mężczyznę i kobietę: dlatego opuści człowiek ojca swego i matkę i złączy się ze swoją żoną, i będą oboje jednym ciałem..." (Mk 10,6).

XXVII Niedziela Zwykła, faryzeusze, mąż, żona, rozwód, Jezus, ewangelia, Słowo Boże, Andrzej Rodak

Słowo na XXVII Niedzielę Zwykłą (07.10.2012)

Ostatnia aktualizacja: 05/10/2012; 09:55.

   


"Błogosławiony każdy, kto boi się Pana, kto chodzi Jego drogami" (Ps 128, 1)

Obrączki

W Liturgii Słowa słyszymy dziś odpowiedź Jezusa na prowokacyjne pytanie faryzeuszy: "Czy wolno mężowi rozwieść się z żoną?". Chrystus przypomina naukę Biblii: "Od początku stworzenia Bóg uczynił ich jako mężczyznę i kobietę: dlatego opuści człowiek ojca swego i matkę i złączy się ze swoją żoną, i będą oboje jednym ciałem..." (Mk 10,6). W innej relacji na podobne pytanie faryzeuszy: "Czy wolno mężczyźnie rozwieść się z żoną z jakiegokolwiek powodu?", Jezus daje taką samą odpowiedź połączoną jednak z wyrzutem: "Czy nie czytaliście, że Stwórca od początku uczynił ich jako mężczyznę i kobietę?" (Mt 19,4).

Módlamy się dziś więc, za wszystkie chrześcijańskie małżeństwa: "(...) Udziel, o Panie, łaski, aby małżonkowie trwali niewzruszenie w wierze, wierni swoim obowiązkom i zawsze zjednoczeni, jaśnieli nieskazitelnością życia. Umocnieni nauką Ewangeli niech się staną dla wszystkich prawdziwymi świadkami Chrystusa; obdarz potomstwem rodziców cnotliwych; niechaj oglądają potomstwo swoich dzieci i doczekają się w końcu pogodnej starości, i osiągną życie wieczne w królestwie niebieskim" (Modlitwy za nowożeńców).

O. Andrzej Rodak MI
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 2306 razy
od 5 października 2012 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.