Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Wstrząsające są słowa z księgi Joela: "Nawróćcie się do mnie całym waszym sercem, przez post i płacz, i lament. Rozdzierajcie jednak wasze serca a nie szaty!" Ich kontynuacją i rozwinięciem są słowa samego Chrystusa, który w Ewangelii mówi jeszcze wyraźniej: "Strzeżcie się żebyście uczynków pobożnych nie wykonywali przed ludźmi po to, aby was inni widzieli".

Środa popielcowa, popielec, wielki post, Jezus, ewangelia, Słowo Boże, Mariusz Banaszek

Słowo na Środę popielcową (13.02.2013)

Ostatnia aktualizacja: 11/02/2013; 21:08.

   


"Strzeżcie się, żebyście uczynków pobożnych nie wykonywali przed ludźmi po to, aby was widzieli" (Mk. 6,1.)

Środa popielcowa

Wstrząsające są słowa z księgi Joela: "Nawróćcie się do mnie całym waszym sercem, przez post i płacz, i lament. Rozdzierajcie jednak wasze serca a nie szaty!" Ich kontynuacją i rozwinięciem są słowa samego Chrystusa, który w Ewangelii mówi jeszcze wyraźniej: "Strzeżcie się żebyście uczynków pobożnych nie wykonywali przed ludźmi po to, aby was inni widzieli". Wielu z nas - w czasie rozpoczynającego się dzisiaj Wielkiego Postu - podejmie różnego rodzaju umartwienia i wielkopostne zobowiązania.

A przecież nie post - jako taki - jest celem, ale nawrócenie i przemiana serca, zmiana myślenia, wartościowania i postępowania. A w ostatecznym efekcie chodzi o to, aby uwierzyć Bogu, aby do Niego przylgnąć, uczynić Go centrum i źródłem naszego codziennego życia.

Mariusz Banaszek MI
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 2138 razy
od 11 lutego 2013 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.